• Newsletter
  • Kontakt
Menu

05.05.2020 - wsparcie dla przedsiębiorców ze środków PFR


Od 29.04 uruchomiona została kolejna ścieżka wsparcia dla przedsiębiorców, finansowana z funduszy PFR, wtym umarzalnych do 75% pożyczek na utrzymanie zatrudnienia. Wszelkie informacje dostępne są pod tym LINKIEM.

Niestety składanie wniosków po raz kolejny wiąże się z niesamowitym bałaganem. Dane księgowe weryfikowane są z ewidencjami VAT, na których zapisy potrafią być różne niż w księgach, w związku z innym sposobem rozliczania VAT i PIT. Podobnie, jak wynika w korespondencji z klientami, błędnie rozpoznawane są daty rozpoczęcia d.g. (wymagana jest data rejestracji do VAT, która z natury jest co najmniej o 1 dzień późniejsza). Wyjaśnić się nic nie da, ponieważ wnioski obsługuje "automat".

Uwaga !
Proszę zauważyć, że wsparcie udzielane przez nas dla państwa firm ma charakter podatkowo-księgowy. Staramy się także informować, i w miarę możliwości analizować programy pomocowe. Nie jesteśmy prawnikami, więc nie jesteśmy wykształceni do prowadzenia dokumentacji prawnej, jaką są wnioski i umowy dofinansowania. W tych kwestiach prosimy o zgłaszanie się do specjalistów. 
W razie potrzeby możemy przedstawić do Państwa dyspozycji listę obsługiwanych przez nas kancelarii prawnych. Z pewnością chętnie pomogą.  

 

 

Nasi klienci
Kontakt

Grupa Księgowa Okulscy


 

00-195 Warszawa, ul. Słomińskiego 17/41

tel. : 22 839-18-08 ; 22 839-17-91

e-mail:  biuro@okulscy.com.pl

Biura czynne:
poniedziałek - piątek w godz. 7.45 - 16.00